SSL Shoper – co musisz wiedzieć?

SSL Shoper – co musisz wiedzieć?

Bezpłatna konsultacja

SSL Shoper to połączenie platformy internetowej z certyfikatem. Wybierając właśnie ten system, można spodziewać się wielu rozwiązań dla biznesu. Przed podjęciem decyzji, warto wiedzieć, na jakie udogodnienia można liczyć, inwestując właśnie w technologię Shoper. Jakie są jej atuty i kto konkretnie chciałby z niej korzystać?

Co to jest Shoper?

Jeśli ktoś chciałby prowadzić profesjonalną sprzedaż przez Internet na swojej stronie WWW, Shoper idealnie się do tego nadaje. Jest to bowiem platforma stworzona właśnie z myślą o serwisach internetowych typu e-commerce.

Nie tylko szata graficzna jest „miła dla oka”, ale również można dostrzec szereg udogodnień, które doceni zarówno sprzedawca, jak i kupujący. Przede wszystkim warto podkreślić prostotę, z jaką udaje się zrealizować zamówienie, robiąc zakupy w sklepie online zbudowanym na oprogramowaniu Shoper.

Z pewnością to dobre rozwiązanie, gdyby istotne było, aby sklep w sieci powstał jak najszybciej, a jego struktura i szata graficzna nie odbiegały od poziomu zaufanych serwisów tego typu. Producent wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, udostępniając tę platformę, za darmo – można testować technologię Shoper przez 14 dni.

Dla kogo jest Shoper?

 • Właściciele sklepów online

Shoper to platforma, którą w pierwszej kolejności będą chcieli sprawdzić właściciele sklepów internetowych lub osoby, zamierzające sprzedawać online na swoim serwisie.

 • Zainteresowani przeniesieniem sklepu na platformę sprzedażową

Z rozwiązania Shoper SSL mogą także skorzystać ci, którzy myślą o przeniesieniu swojego e-commerce na oprogramowanie przeznaczone dla takich właśnie środowisk biznesowych.

 • Nieznający się na programowaniu

Shoper to także idealna opcja dla kogoś, kto chciałby prowadzić biznes online polegający na sprzedaży produktów, ale nie zna się na programowaniu. Rozwiązanie Shoper nie wymaga bowiem znajomości języka programowania HTML.

 • Oszczędni i wymagający

Założenie sklepu internetowego wiąże się zwykle z dużym wydatkiem. Shoper może być zatem właśnie tym, czego się poszukuje, gdyby ktoś chciał zaoszczędzić środki. Jednocześnie platforma Shoper pozwala zbudować w pełni funkcjonalny serwis sprzedażowy.

 • Chcący wzbogacić stronę WWW o e-commerce

Shoper może być również dobrą perspektywą dla tych przedsiębiorców, którzy widzieliby swoją stronę firmową z dodatkową zakładką kierującą do sklepu internetowego.

 • Szukający fachowego wsparcia w marketingu

Gdyby sprzedawca chciał jak najmniej wydawać na działania marketingowe, w tym na promocję w sieci, Shoper byłby pod tym względem niezwykle użyteczną technologią. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę widoczność sklepu internetowego opartą na SSL Shoper w wyszukiwarce Google.

Dlaczego warto założyć sklep Shoper?

Poniżej przedstawiliśmy listę czynników, przemawiających na korzyść założenia sklepu internetowego opartego na systemie Shoper.

Optymalizacja pod Google

Każdy, kto zakłada sklep w Shoper, pragnąłby jak najmniej czasu poświęcać na sprawy techniczne związane z konfiguracją, czy promocją. Dobrą wiadomością dla sprzedawców, którzy myślą o platformie Shoper, jest to, że łatwo udaje się zoptymalizować treści dodawane na stronę sklepu pod wyszukiwarkę Google. Shoper wspiera bowiem działania SEO, które dotyczą m.in.:

 • formatowania (na przykład nagłówki h1);
 • opisów „alt” przy grafice i zdjęciach produktów;
 • linkowania wewnętrznego;
 • tworzenia mapy strony e-commerce;
 • dodawanie opisów (meta i title);
 • generowanie Breadcrumbs (okruszków);
 • tworzenie kanonicznych adresów URL;
 • dostępnego pliku robots.txt pod wyszukiwarkę Google.

Szereg funkcjonalności

Poszukując zaawansowanego oprogramowania, na którym warto założyć e-commerce, Shoper wydaje się niezwykle atrakcyjną platformą. Standardowo można skorzystać z ponad 250 udogodnień w postaci funkcji. Niektóre z nich wspomagają prowadzenie biznesu w postaci serwisu sprzedażowego, inne dotyczą gotowych layoutów, które można dostosować na przykład pod tematykę oferty e-commerce.

Wbudowany system płatności

Nie trzeba dodatkowo instalować wtyczek, by klienci sklepu na Shoper mogli płacić w taki sposób, jaki lubią najbardziej. Do wyboru mają m.in. płatność kartą, za pomocą Google Pay, czy BLiK-iem. Shoper pozwala także dokonywać transakcji za pośrednictwem popularnych serwisów płatniczych, takich jak PayPal, czy PayU.

Integracja z firmami dostawczymi

Firmy kurierskie są już dostępne w momencie, kiedy zakłada się sklep na Shoper. Dzięki temu można jeszcze szybciej realizować zamówienia, poświęcając minimum czasu na dopełnianie formalności z wybraną firmą dostawczą, na jaką zdecyduje się kupujący.

Shoper połączony z Facebookiem, Allegro i Ceneo

Coraz częściej konsumenci zamawiają produkty nie tylko bezpośrednio na stronie sklepu sprzedażowego. Integracja z Facebookiem, Allegro, czy z serwisem Ceneo sprawia, że nie muszą przechodzić do e-commerce, logować się na stronie sklepu, by złożyć i zrealizować zamówienie. Dla nich to większa oszczędność czasu, a dla sprzedającego taki sam zakup, jakby ktoś płacił bezpośrednio w sklepie online na Shoper – łatwy do zaksięgowania i realizacji.

Niedroga inwestycja

Można by pomyśleć, że tak wiele funkcjonalności i rozwiązań przeznaczonych dla sklepu online musi kosztować majątek. W rzeczywistości jest inaczej, ponieważ płaci się niewielki comiesięczny abonament, dzięki czemu łatwo i szybko można zacząć prowadzić swój biznes, sprzedając profesjonalnie przez Internet.

Co to jest SSL w Shoper?

SSL w Shoper to nic innego jak protokół, którego obecność informuje, że strona jest bezpieczna w użytkowaniu. SSL jest to bowiem specyficzny certyfikat, chroniący dane, jakie trzeba podać podczas zakładania konta w sklepie opartym na Shoper. Bezpieczeństwo związane z tym protokołem odnosi się także do połączeń na linii strona sprzedażowa – przeglądarka internetowa.

Jak rozpoznać, że strona jest wyposażona w certyfikat SSL?

Wystarczy skorzystać z dowolnej przeglądarki online i wpisać wybrany adres URL. Jeżeli serwis oparty na platformie Shoper będzie mieć certyfikat SSL, przed wpisanym adresem strony wyświetli się ikonka przedstawiająca kłódkę. To właśnie ten symbol oznacza, że strona WWW jest chroniona i tym samym bezpieczna w użytkowaniu dla:

 • sprzedawcy,
 • kupujących,
 • odwiedzających sklep online.

Ponadto każdy adres internetowy, który poprzedza człon „https://”, „daje wyraźny sygnał”, że strona, którą można pod nim zobaczyć, jest zabezpieczona certyfikatem SSL.

Dlaczego certyfikat SSL jest potrzebny?

Jeżeli, korzystając z platformy Shoper, prowadzi się sprzedaż online, prowadzi serwis aukcyjny, czy witrynę, na której można zamawiać produkty, trzeba przedstawić odpowiednie pliki odbiorcom. Jednym z nich jest informacja o wykorzystywaniu plików „Cookies”, a innym prośba o zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Ta druga wiadomość, jaką przeczyta korzystający z serwisu e-commerce na Shoper, jest bardziej wymogiem niż prośbą. Przeważnie bez oznaczenia właściwego punktu, który potwierdza zgodę, nie można zrealizować zamówienia. Serwis internetowy „musi” przetworzyć dane, żeby udało się na przykład automatycznie wygenerować fakturę dla zamawiającego, czy przesłać mu e-mail ze statusem jego zamówienia.

SSL w Shoper – jak działa?

Ktoś mógłby pomyśleć, że sam adres zaczynający się od ikonki z kłódką albo od przedrostka https:// jest lekko naciąganą teorią, że w ten sposób strona jest już bezpieczna. Warto więc wiedzieć, że posiadanie certyfikatu SSL oznacza, że między przeglądarką a serwerem dochodzi do weryfikacji witryny.

Serwer „potwierdza” wiarygodność, „przesyłając” przeglądarce kopię protokołu SSL („na prośbę” przeglądarki). Gdy tylko przeglądarka „potwierdzi” autentyczność certyfikatu, „informuje” o tym serwer, który z kolei zaczyna wtedy szyfrować treści „krążące” między przeglądarką a serwerem.

Jak SSL „dba” o bezpieczeństwo sklepu na Shoper?

Wraz z rozpoczęciem procesu szyfrowania, można spodziewać się, że bezpieczne będą takie działania w sieci na stronie opartej na Shoper, jak:

 • wpisywanie haseł i loginów,
 • wprowadzanie danych płatniczych (na przykład numer karty kredytowej i hasło do niej),
 • uzupełnianie pól danymi teleadresowymi (tj. imię i nazwisko, czy miejsce zamieszkania).

SSL w Shoper – korzyści

Wiesz już, jakie funkcje programu sprawiają, że od lat Shoper jest numerem jeden jeśli chodzi o wybór oprogramowania dla sklepu internetowego. Jednak oprócz znajomości udogodnień, warto poznać również korzyści płynące z używania Shopera na co dzień.

Wiarygodność

Sprzedając online, należy pamiętać, że klienci zwracają uwagę nie tylko na opisy produktów, czy na cenę. Liczy się również to, by zrobić zakupy w zaufanym serwisie internetowym, tym bardziej że tych z dnia na dzień przybywa w zastraszającym tempie. Decydując się na SSL w Shoper, można zatem zadbać o wiarygodność swojego e-commerce. W taki sposób odbiorą sklep online nie tylko klienci i potencjalni kupujący, ale również przeglądarka, czy wyszukiwarka Google.

E-commerce widoczny w Google

Każdy sprzedawca, który decyduje się na oferowanie swoich produktów przez Internet, musi liczyć się z konkurencją. Niezależnie od tego, czy sprzedaje lokalnie, czy na cały kraj, w każdym z tych przypadków będzie musiał przyciągnąć uwagę zainteresowanych, którzy dotychczas kupowali gdzie indziej. Wybierając więc Shoper z SSL, można się spodziewać, że sklep będzie bardziej wyróżniać się na tle innych oferty w wyszukiwarce Google. Nie od dziś bowiem wyszukiwarka ta „premiuje” przede wszystkim serwisy, które cieszą się zaufaniem i są faktycznie wiarygodne.

Więcej odwiedzających to więcej kupujących

Jako że przeglądarka „nie omieszka” zwrócić internaucie uwagi, kiedy będzie próbować wejść na stronę bez certyfikatu SSL, warto i z tego powodu się o niego „zatroszczyć”. Najczęściej, kiedy przeglądarka wyświetli informację o tym, że strona jest niezaufana, użytkownik sieci poszuka innej witryny o podobnej tematyce. Z pewnością jest to bardziej prawdopodobne niż to, że na własne ryzyko internauta „przejdzie” na stronę WWW, która nie jest bezpieczna.

Im zaś więcej osób wejdzie na stronę sklepu online, tym większa szansa, że wzrośnie też liczba zamawiających. Zatem posiadając certyfikat SSL, można też zadbać o wyższe wskaźniki sprzedaży, prowadząc serwis na Shoper.

Bezpieczeństwo

Płatność online stała się już standardem, podobnie jak możliwość rejestracji w sklepie internetowym. Każda taka czynność wymaga wpisywania poprawnych i faktycznych danych, a ich wyciek mógłby nie jednego kupującego „wpędzić w tarapaty”. Z tego też powodu zdecydowanie częściej kupuje się na tych serwisach e-commerce, które dają poczucie bezpieczeństwa.

Gdyby na przykład okazało się, że dane logowania do konta w banku wpadły w niepowołane ręce, można stracić wszystkie środki na rachunku. Podobnie, jak wtedy, gdy płaci się kartą kredytową lub debetową, a jest to jedna ze standardowych form płatności, jakie się proponuje, prowadząc m.in. sklep online na Shoper.

Szyfrowanie przesyłanych danych

Ataki hakerów nie są dzisiaj niczym niezwykłym, a wszystkie witryny, które gromadzą różne poufałe informacje, często „stają się” ofiarą „internetowych złodziei danych”. Wiedząc natomiast, że sklep na Shoper z SSL zapewnia integralność przesyłanych informacji, nie trzeba się obawiać takiej „inwazji”. Nawet bowiem gdyby zdarzyło się, że haker ściągnie newralgiczne pliki, nie będzie w stanie ich odczytać, ponieważ są zaszyfrowane.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
WYBRANE WPISY BLOGOWE

  Zastanawiasz się
  dlaczego Twoja strona
  NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Firma SXO
  Firma SXO
  OCEŃ TXT

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Darmowa konsultacja

   Zastanawiasz się
   dlaczego Twoja strona
   NIE SPRZEDAJE?
   Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ICEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej w Polityce prywatności.