Pozycjonowanie zagraniczne

Pozycjonowanie zagraniczne

Darmowy audyt seo

  Zastanawiasz się
  dlaczego Twoja strona
  NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

  Pozycjonowanie zagraniczne to szansa dla firm, którym nie wystarcza władanie rynkiem lokalnym czy krajowym. Przedsiębiorstwom już od samego początku nastawionym na ekspansje na rynki zagraniczne z pewnością pojęcie to nie jest obce. Poprzez sieć bez problemu mogą one docierać ze swoją ofertą do klientów z całego świata. Dziś współprace międzynarodowe są na porządku dziennym, dlatego zwiększanie widoczności za granicą i sam temat rynków zagranicznych zyskują na popularności. To coraz powszechniejszy aspekt również dla firm, które początkowo nie planowały podbijać rynku globalnego.

  Czy zagraniczne SEO różni się od SEO w Polsce? To zależy, z jakiej perspektywy patrzysz. Niektóre kwestie są niezmienne w każdym zakątku świata, jednak istnieją też elementy, w przypadku których należy uwzględnić np. różnice kulturowe czy preferencje mieszkańców konkretnego kraju. Dlatego można powiedzieć, że w ogólnym rozrachunku cały proces zwiększania widoczności za granicą wygląda nieco inaczej niż w kraju. Zatem na czym polega pozycjonowanie międzynarodowe? Co jest najważniejsze w docieraniu do zagranicznych klientów? Czy taki rodzaj zwiększania widoczności w wynikach organicznych jest trudniejszy? Tego wszystkiego dowiesz się w poniższym tekście.

  Pozycjonowanie stron na zagranicznym rynku – na czym polega?

  Jeśli myślisz o docieraniu do potencjalnych klientów z całego świata i chcesz podbijać rynki zagraniczne, musisz wiedzieć, na czym tak naprawdę polega i jak wygląda proces pozycjonowania strony poza granicami własnego kraju. Warto poznać definicje tego terminu, a także dowiedzieć się, jakie obszary obejmuje.

  Rozwiń

  Skuteczne pozycjonowanie stron – nie tylko Google

  W Polsce najwięcej użytkowników Internetu korzysta z wyszukiwarki Google, dlatego to właśnie do jej wymagań specjaliści SEO dopasowują serwisy internetowe. Ale czy tak samo sytuacja wygląda w innych krajach?

  Rozwiń

  Czy inwestycja w autonomiczną domenę jest konieczna?

  Strona internetowa w języku polskim nie sprawdzi się w innych krajach, dlatego konieczne jest stworzenie innej wersji językowej. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem w przypadku pozycjonowania jest inwestycja w jedną spośród zagranicznych domen tematycznych, skierowaną do internautów w kraju docelowym. Ale czy jest to jedyne słuszne rozwiązanie?

  Rozwiń

  Optymalizacja strony i działania off-page w pozycjonowaniu zagranicznym

  Zagraniczne pozycjonowanie stron internetowych to zwiększenie widoczności w wyszukiwarce internetowej, najpopularniejszej wśród docelowych odbiorców. Dlatego podstawowe działania SEO niczym nie różnią się od tych, wykonywanych w przypadku lokalnego SEO czy krajowego. Wyszukiwarka Google, podczas wartościowania stron, bierze pod uwagę kilkaset czynników, jednak niektóre z nich to tajemnica firmy. Zagraniczne SEO lokalne polega zatem na dopasowaniu strony do wszystkich znanych czynników rankingowych.

  Rozwiń

  Zagraniczne pozycjonowanie stron – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

  W pozycjonowaniu zagranicznym ważne są wszystkie podstawowe działania SEO, czyli optymalizacja strony, linkowanie zewnętrzne i content marketing. Ale czy to wystarczy, aby podbić rynek globalny? Nie do końca. Zwiększanie widoczności za granicą jest znacznie bardziej skomplikowane niż SEO krajowe; na więcej aspektów trzeba zwrócić uwagę i więcej obszarów przeanalizować. Warto na niektórych polach korzystać z narzędzia Google Search Console. Oprócz wymienionych wyżej podstaw SEO istotne są również następujące aspekty.

  Rozwiń

  Kto powinien inwestować w pozycjonowanie zagraniczne?

  Pozycjonowanie zagraniczne stron to doskonały sposób na rozwijanie firmy, docieranie do coraz szerszej publiczności i zwiększanie rozpoznawalności marki na całym świecie. Korzyści takiej strategii jest wiele, ale czy sprawdzi się ona w przypadku każdego biznesu?

  Rozwiń

  Czy pozycjonowanie zagraniczne stron internetowych jest drogie?

  Jedną z najważniejszych kwestii dla przedsiębiorców, którzy zastanawiają się nad inwestowaniem w pozycjonowanie zagraniczne, jest cena. Czy strategia zwiększania widoczności w innych krajach jest droga? Czy opłaca się przeznaczać na nią środki?

  Rozwiń
  OCEŃ TXT

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Darmowa konsultacja

   Zastanawiasz się
   dlaczego Twoja strona
   NIE SPRZEDAJE?
   Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.