Pozycjonowanie WordPress

Pozycjonowanie stron WordPress

Darmowy audyt seo

  Zastanawiasz się
  dlaczego Twoja strona
  NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.

  Branża e-commerce ciągle rośnie w siłę – to nie pusty slogan, a fakt. Zwłaszcza w dobie pandemii Polacy docenili zakupy w sieci i możliwość otrzymania potrzebnych produktów pod same drzwi.

  Rozwój sprzedaży online ma jednak również drugą stronę, odczuwaną przez przedsiębiorców. To konkurencja, która powoduje, że coraz trudniej wybić się na rynku i zareklamować swoje produkty przed gronem nowym klientów. Jednym z narzędzi, które są w tym bardzo pomocne, jest pozycjonowanie stron. Zacznijmy jednak od samego początku.

  Co to jest WordPress?

  To darmowe oprogramowanie, które początkowo miało służyć tylko do prowadzenia blogów, jednak z czasem zaczęto również używać do stawiania stron firmowych, w tym także sklepów online. Pozycjonowanie sklepu WordPress jest tak samo ważne, jak pozycjonowanie każdego innego sklepu – tutaj nie ma żadnych różnic. Istotne jest jednak zrozumienie, jak działa pozycjonowanie na WordPress i jakie korzyści może przynieść dla Twojego biznesu.

  Czym jest pozycjonowanie?

  Jest to szereg działań, które mają za zadanie podnieść pozycję Twojej witryny w wyszukiwarce internetowej. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ im będzie wyższa, tym więcej użytkowników zobaczy stronę i ją odwiedzi.

  Rozwiń

  SEM a SEO. Czy to to samo?

  SEO (Search Engine Optimization) to inna nazwa pozycjonowania. Co jednak oznacza skrót SEM, który dość często pojawia się z nim w duecie? I czy SEM również może wpływać na pozycjonowanie na WordPressie?

  Rozwiń

  Jakie rodzaje stron można prowadzić i pozycjonować na platformie WordPress?

  Jako że WordPress to system CMS, który pozwala dowolnie zarządzać treścią, tak naprawdę możliwości pod tym względem są nieograniczone. Opiszemy tu jednak kilka najczęstszych typów stron, na które decydują się przedsiębiorcy.

  Rozwiń

  Największe zalety, aby prowadzić stronę na WordPressie

  WordPress jest obecnie najpopularniejszym tego typu systemem do zarządzania treścią. Jednak dlaczego zyskał on taką popularność oraz zaufanie użytkowników? Postanowiliśmy podsumować najważniejsze zalety WordPressa (uwzględniając również pozycjonowanie), które być może także zachęcą Cię do postawienia właśnie na niego.

  Rozwiń

  Jakie są rodzaje pozycjonowania WordPress?

  W przypadku oprogramowania WordPress pozycjonowanie można podzielić przede wszystkim na dwa podstawowe rodzaje, które określają obszar, na którym należy dokonać zmian bądź poprawek.

  Rozwiń

  Jakie efekty może dać pozycjonowanie stron internetowych WordPress?

  Głównym efektem pozycjonowania pod kątem SEO jest podniesienie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania, jakie otrzymuje użytkownik na wpisane przez siebie zapytanie. Jednak sama pozycja to tak naprawdę środek do osiągnięcia kolejnych celów – zarówno wizerunkowych, jak i sprzedażowych.

  Rozwiń

  Czy pozycjonowanie sklepu WordPress jest niezbędne?

  Gdy czyta się o pozycjonowaniu sklepu WordPress w samych superlatywach, pytanie z rodzaju: Czy to pozycjonowanie jest naprawdę takie niezbędne?, niemal samo ciśnie się na usta. Bo czy rzeczywiście może to być aż tak istotne? Przecież mam świetne produkty, dobre ceny i ładną stronę internetową.

  Rozwiń

  Pozycjonowanie WordPress. Samodzielne działania czy agencja SEO?

  Część osób, szukając przede wszystkim możliwych oszczędności, rozważa proces zwiększania widoczności strony opartej na samodzielnym działaniu. To naturalne, jednak pozycjonowanie WordPress możemy zdecydowanie zaliczyć do tego rodzaju usług, na którym nie opłaca się oszczędzać.

  Rozwiń

  Frazy kluczowe a pozycjonowanie sklepu WordPress

  Słowa (bądź całe frazy) kluczowe to coś, co pozwala odbiorcom dotrzeć do poszukiwanych przez nich treści. Najczęściej przybierają one postać prostych haseł, czasem też pytań, i mają ogromny wpływ na pozycjonowanie WordPress Twojej strony.

  Rozwiń

  Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu WordPress?

  Jeśli chodzi o pozycjonowanie WordPress i pytanie o jego dokładne koszty, musi tu paść słynna już fraza: to zależy. Nie da się określić jednej ceny pozycjonowania, tak jak nie da się odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje sukienka. I tak, jak cena sukienki zależy od jej marki czy materiału, z którego została wykonana, tak cena pozycjonowania zależy od:

  Rozwiń

  WordPress pozycjonowanie. Ile trwa i kiedy spodziewać się pierwszych rezultatów?

  Co tu dużo mówić: jako ludzie lubimy widzieć szybkie efekty naszych działań i nie chcemy czekać na nie zbyt długo. Nie inaczej jest, gdy mowa o pozycjonowaniu WordPress. Musimy jednak rozczarować wszystkich, którzy są w gorącej wodzie kąpani: pozycjonowanie SEO to proces, nie krótkie zadanie do odhaczenia. Nie da się raz o niego zadbać, a później tylko czerpać z jego efektów;

  Rozwiń

  WordPress pozycjonowanie sklepu a pozycjonowanie lokalne. Czy to ma sens?

  Część przedsiębiorców, świadczących usługi typowo lokalne, zastanawia się, czy w ich przypadku także warto pozycjonować witrynę. Często zakładają bowiem, że przecież na lokalnym podwórku są już znani, a osoby z innych miast i tak nie skorzystają z ich usług. Zapominają jednak przy tym o kilku ważnych sprawach.

  Rozwiń

  Pozycjonowanie stron internetowych Wordpress - wtyczki

  Jeśli chodzi o pozycjonowanie, WordPress ma tę zaletę, że oferuje instalację wtyczek ułatwiających działania SEO (np. Yoast SEO). Pozwalają m.in. na ogromną oszczędność czasu, ponieważ dzięki nim wielu zadań nie musisz już wykonywać manualnie. Pamiętaj jednak, że nadmiar wtyczek może spowolnić działanie strony, dlatego wybieraj je ze szczególną rozwagą i upewnij się, że faktycznie pomagają, zamiast szkodzić.

  Rozwiń

  Pozycjonowanie strony WordPress - czy warto?

  Posiadanie strony na CMS WordPress to świetna decyzja, zarówno tych początkujących, jak i całkiem zaawansowanych sprzedawców. Ta darmowa platforma umożliwi Ci spokojne postawienie pierwszych kroków w branży, a jeśli okaże się, że Twój rozwijający się biznes ma coraz większe potrzeby, modyfikacje i wtyczki (zarówno te płatne, jak i darmowe np. Yoast SEO) pozwolą Ci na wprowadzenie potrzebnych zmian.

  Rozwiń

  Strona i pozycjonowanie strony WordPress. Czy warto?

  Posiadanie strony na WordPressie to świetna decyzja, zarówno tych początkujących, jak i całkiem zaawansowanych sprzedawców. Ta darmowa platforma umożliwi Ci spokojne postawienie pierwszych kroków w branży, a – jeśli okaże się, że Twój rozwijający się biznes ma coraz większe potrzeby – modyfikacje i wtyczki (zarówno te płatne, jak i darmowe) pozwolą Ci na wprowadzenie potrzebnych zmian.

  Jednak nawet najlepsza i najbardziej rozbudowana strona nie będzie miała znaczenia bez pozycjonowania WordPress. Brutalna prawda jest bowiem taka, że bez działań pozycjonerskich mało kto w ogóle zobaczy Twoją witrynę. Dlaczego?

  Rozwiń
  OCEŃ TXT

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Darmowa konsultacja

   Zastanawiasz się
   dlaczego Twoja strona
   NIE SPRZEDAJE?
   Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.