Nowoczesne formy reklamy

Bezpłatna konsultacja

Marketing internetowy zyskuje coraz więcej zwolenników. Przedsiębiorcy z każdej branży decydują się na wykorzystanie cyfrowych narzędzi promocyjnych oraz kanałów sprzedaży sieciowej w celu rozwijania swoich marek i pozyskiwania nowych klientów. W dobie dynamicznego postępu technologicznego standardowe promocje nie przynoszą jednak satysfakcjonujących efektów. Właściciele firm coraz częściej stawiają więc na nowoczesne formy reklamy, których efektywność nierzadko przewyższa skuteczność tradycyjnych narzędzi. W tym artykule przedstawimy nowe rozwiązania, dzięki którym docieranie do potencjalnych klientów jest o wiele łatwiejsze.

Nowoczesne formy reklamy, czyli jakie?

W ostatnich latach marketing internetowy przeszedł niemałą rewolucję. Jeszcze jakiś czas temu reklamy cyfrowe kojarzyły się wyłącznie z kolorowymi banerami i tekstami sponsorowanymi. Z punktu widzenia odbiorców nie były one szczególnie zachęcające. Statyczne treści promocyjne często zasłaniały bowiem najważniejsze fragmenty zawartości lub wyświetlały się w nieodpowiednich miejscach, przez co prawidłowe użytkowanie serwisu było znacznie utrudnione. Problemy wynikające z zastosowania standardowych rozwiązań zmusiły specjalistów do opracowania innych narzędzi promocyjnych, które z jednej strony przestały przysparzać konsumentom problemów, a z drugiej skutecznie zachęcały ich do zapoznania się z ofertą danej marki.

Nowe formy reklamy stanowią umiejętnie skomponowaną i poprzedzoną wieloma szczegółowymi badaniami kampanię, która w innowacyjny sposób dociera do wybranych odbiorców. Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych metod digital marketingu treści promocyjne prezentowane są ściśle wyselekcjonowanym konsumentom, dzięki czemu skuteczność działań zachowuje satysfakcjonujący poziom, a wydatki związane z prowadzeniem kampanii ograniczone są do minimum.

Jako że konkurencyjność obszaru internetowego wzrasta z dnia na dzień, przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wsparcie profesjonalnych agencji marketingowych. Nowoczesne formy reklamy opracowane przez zespół specjalistów cieszą się bowiem niemałym zainteresowaniem grupy docelowej oraz skutecznie rozszerzają świadomość marki w sieci, co bez wątpienia jest celem każdego współczesnego przedsiębiorcy. Warto więc postawić na innowacyjne rozwiązania, gdyż okazać się one mogą istotnym przepisem na sukces.

Popularne formy nowoczesnych reklam

Formy reklamy w Internecie, które określić można jako nowoczesne narzędzia marketingowe, obejmują przede wszystkim nowe technologie oraz innowacyjne nośniki cyfrowe. Współcześni przedsiębiorcy coraz częściej wybierają ponadto rozwiązania wyróżniające się szczególnym wpływem na grupę docelowych odbiorców. Oto zestawienie wyjątkowo skutecznych reklam, które w środowisku internetowym okazać się mogą najlepszym sposobem na rozwój marki.

Reklama natywna

Ta forma reklamy jest dość subtelnym sposobem promowania oferty marki w sieci. Materiał dostosowuje się do otoczenia, a przekaz prezentowany jest zarówno w postaci graficznej, jak i tekstowej. Warto też zaznaczyć, że tego typu nowe formy reklamy wyświetlane są poza obszarem działalność marki, zwykle na stronach producenta czy wydawcy.

Istotną zaletą reklamy natywnej jest jej mało agresywny charakter, co pozytywnie wpływa na wrażenia zmęczonych standardowymi promocjami odbiorców. Celem tego rozwiązania nie jest bowiem sprzedaż, a maksymalne poszerzanie świadomości marki i budowanie zainteresowania jej ofertą. Dzięki skutecznym call to action wyniki sprzedażowe także mogą osiągnąć satysfakcjonujący poziom.

Content marketing

Nowoczesne formy reklamy coraz częściej obierają koncepcję content marketingu. Zadaniem strategii opartej na marketingu treści jest zachęcenie użytkownika do odwiedzenia strony danej marki, zapoznania się z jej ofertą oraz skorzystania z jej usług. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek odgrywa w tym procesie kluczową rolę, gdyż zwiększa widoczność publikowanych treści w Google, budując tym samym autorytet domeny i podkreślając wiarygodność firmy.

Najpopularniejszą formą content marketingu jest pisanie angażującego grupę docelowych odbiorców bloga. Zoptymalizowane pod kątem SEO artykuły nie tylko dobrze pozycjonują się w wyszukiwarce, ale też cieszą się niemałym zainteresowaniem potencjalnych klientów, którzy, widząc eksperckie podejście do danego tematu oraz znajomość branży, są bardziej skłonni do bliższego zapoznania się z ofertą firmy.

Poza prowadzeniem bloga istnieje kilka innych narzędzi marketingu treści, dzięki którym pozyskanie nowych odbiorców jest o wiele łatwiejsze. Oto najważniejsze z nich:

 • e-booki,
 • recenzje,
 • case study,
 • kursy i webinary,
 • infografiki,
 • filmiki instruktażowe,
 • instrukcje i poradniki,
 • newslettery,
 • pliki do pobrania.

Influencer marketing

Nowe formy reklamy coraz częściej stawiają na wykorzystanie sponsorowanych kampanii realizowanych przez popularne osoby w sieci. Nic więc dziwnego, że wraz z rozwojem mediów społecznościowych sławę zyskał również influencer marketing.

Twórcy internetowi mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe współczesnych konsumentów. Z badań wynika, że większość użytkowników ufa poleceniom osób w sieci tak samo, jak rekomendacjom znajomych. Marki coraz częściej wykorzystują więc płatne współprace z influencerami, których zadaniem jest zaprezentowanie swoim odbiorcom konkretnego produktu lub usługi.

Jednym z najważniejszych aspektów związanych z tym przedsięwzięciem jest jednak wybór właściwej osoby. Jedna błędna decyzja może bowiem bardzo niekorzystnie wpłynąć na wizerunek firmy, obniżając przy tym zyski sprzedażowe i powodując straty, których odbudowanie zająć może długie miesiące. Przed współpracą z konkretnym influencerem warto więc przeprowadzić własne badania, zweryfikować jego wiarygodność oraz ustalić, czy grupa jego odbiorców jest tożsama z segmentem marki.

Inbound marketing

Duża konkurencyjność rynku wymaga niemałego zaangażowania w działania sprzedażowe i promocyjne. Współcześni przedsiębiorcy coraz częściej sięgają więc po innowacyjne formy reklamy w Internecie, dokładając wszelkich starań, aby prezentowane materiały okazały się lepsze niż treści udostępniane przez branżowych rywali. W całym procesie konieczna jest ponadto dbałość o wrażenia użytkowników, których często frustrują natarczywe reklamy w sieci.

Rozwiązaniem tego problemu okazuje się inbound marketing, określany mianem aktywnego marketingu. Właściciele firm działający w ramach tej koncepcji skupiają się na praktykach reklamowych, które mają na celu zachęcenie konsumentów do nawiązania kontaktu z marką. Kluczem do sukcesu jest wówczas udostępnianie angażujących materiałów, które swą charakterystyką raczej nie przypominają standardowych reklam, ale są na tyle interesujące, że użytkownik szybko decyduje się na odwiedzenie strony marki lub skorzystanie z jej oferty.

Dlaczego warto wykorzystywać nowoczesne formy reklamy?

Mając dostęp do tak wielu możliwości, współcześni właściciele firm coraz częściej borykają się z problemem wyboru skutecznego rozwiązania. Nadrzędną zasadą, jaką warto się wówczas kierować, jest dopasowanie formy reklamy do potrzeb i charakterystyki danej marki. Warto więc przeprowadzić szczegółowe badania, nakreślić persony klientów, zidentyfikować ich oczekiwania oraz zbadać działania konkurencji. Pozyskane dzięki temu informacje posłużą jako doskonałe źródło danych marketingowych, które, właściwie wykorzystane, przynieść może sukces wielu przedsiębiorstwom.

Decydując się na nowoczesne formy reklamy, warto mieć na uwadze kluczowe korzyści, jakie niesie za sobą prawidłowe wykorzystanie poszczególnych narzędzi. Oto najważniejsze efekty zastosowania innowacyjnych metod promocji internetowej:

 • wysoka skuteczność kampanii marketingowej;
 • możliwość spersonalizowania przekazu promocyjnego;
 • przyjazna i nienachalna forma reklamy dla użytkownika;
 • stosunkowo niskie koszty wdrożenia kampanii;
 • możliwość bieżącego kontrolowania efektywności prowadzonych działań oraz wprowadzania niezbędnych poprawek.

Uwzględniając powyższe korzyści, nowe formy reklamy są niezwykle istotnym narzędziem marketingowym, które może odmienić losy każdej firmy działającej w sieci. Jako że opracowanie dokładnego planu działania jest dość wymagające i czasochłonne, warto zgłosić się do profesjonalnej agencji reklamowej . Specjaliści przeprowadzą niezbędne badania, a następnie wybiorą metody, dzięki którym każda współczesna marka osiągnie sukces.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
WYBRANE WPISY BLOGOWE

  Zastanawiasz się
  dlaczego Twoja strona
  NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Firma SXO
  Firma SXO
  OCEŃ TXT
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 11

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Darmowa konsultacja

   Zastanawiasz się
   dlaczego Twoja strona
   NIE SPRZEDAJE?
   Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ICEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej w Polityce prywatności.