Linkbuilding w 2022 roku – zobacz jak należy do tego podejść

Linkbuilding w 2022 roku – zobacz jak należy do tego podejść

Bezpłatna konsultacja

W rzeczywistości większość zdań wypowiadanych pod adresem linkbuildingu, dalekich jest od faktycznego stanu rzeczy, istnieją sposoby skutecznego pozyskiwania zwrotnych odsyłaczy i to nie takich ze spamem.

Jakościowe linki zwrotne – jak je pozyskać?

Poniżej może zapoznać się z kilkoma zaproponowanymi przez nas, jednak istnieje jeszcze więcej sposobów, których nie bylibyśmy w stanie omówić w ramach jednego wpisu.

Zaczniemy od odrobiny kontrowersji – marketing przy współpracy z influencerem

Chociaż przez niektórych rozwiązanie to będzie odbierane negatywnie, influencer marketing niezupełnie wygląda w sposób bliski temu, w jaki przyjęło się go postrzegać. Nie oznacza on drogi na skróty, za pomocą produktów dostarczanych do osób wpływowych w Internecie, czy też finansowanie recenzji, lub niekiedy samej obecności na wydarzeniu.

Dobrze funkcjonującym rozwiązaniem, okazało się wykorzystywanie wizerunku influencerów m.in. do promowania witryn o charakterze e-commerce. Prawdopodobnie wiecie już, do czego zmierzamy. Działanie to wiąże się również z pozyskiwaniem dużo większej ilości linków do witryn. Doskonale wiemy, że niekiedy wystarczy dobrze umiejscowiony link, w jednym z materiałów osób wpływowych, a konwersja linkowanej strony, rośnie w zawrotnym tempie.

Zdarza się również możliwość nawiązania współpracy z influencerem, który wyraża zgodę na linkowanie Twojej witryny, wewnątrz swojej, co również wiązać się będzie z dużo intensywniejszym ruchem na Twojej stronie internetowej. Dlaczego by również nie nawiązać bardziej klasycznej formy współpracy, w której Ty świadczysz swoje usługi, wpierając content marketing influencera dostarczają mu wysokiej jakości treści, on natomiast odwdzięcza się wsparciem Twojej strategii marketingu online, poprzez linkbuilding właśnie.

Tworzenie silnych i przyjacielskich relacji, zawsze będzie ponad wszystkimi innymi elementami strategii marketingowej, dlatego postaraj się utrzymywać jak najlepsze stosunki z osobami, które zdobyły głos w przestrzeni Internetowej.

Eksperci zawsze są potrzebni

Korzystanie ze wsparcia teoretycznego bardziej doświadczonych osób, nie jest w branży SEO niczym niespotykanym. Materia ta jest na tyle skomplikowana, że każde słowo webmastera jest na wagę złota.

Nieodpłatne usług pokroju (HARO) – Help A Reporter Out, służą dzieleniu się wiedzą interdyscyplinarną. Jeżeli posiadasz doświadczenie w pewnej dziedzinie, wykorzystaj miejsca tego typu, aby dzielić się swoją wiedzą, niewykluczone, że osoba, której udzieliłeś wsparcia merytorycznego, wykorzysta Twoje słowa w formie cytatu, publikując je w miejscu (gazecie, witrynie internetowej) cieszącym się dobrą reputacją.

Zwróć raz jeszcze uwagę, na proces opisany powyżej. Gdyby tak go delikatnie przekształcić, np. tworząc formularz/ ankietę, która pozwoliłaby na skompletowanie wiedzy ekspertów, uzyskałbyś wówczas niebanalną bazę wiedzy, która znalazłaby zastosowanie w stworzeniu czegoś własnego – mamy na myśli wpis na blogu, ew. dłuższy artykuł. Wystarczy, że przygotujesz przejrzyste i konkretne pytania w kwestionariuszu, a pisząc własny tekst, wykorzystasz uzyskane odpowiedzi w formie cytatów, rzecz jasna uwzględniając informacje o autorach wypowiedzi (nazwiska, firmy, a co najważniejsze, linki do ich stron internetowych).

Gdy tekst zostanie opublikowany, skontaktuj się z osobami, które zgodziły się wziąć udział w ankiecie, niewątpliwe zainteresowani będą oni uzyskanymi rezultatami. Jeżeli Twój artykuł okaże się sensowny i wartościowych, (w co nie wątpimy), być może zostanie podlinkowany na innych, silniejszych w rankingu SERP stronach internetowych. W ten sposób jesteś w stanie zbudować bazę linków przychodzących, co jak dobrze wiemy, przekłada się na intensyfikację ruchu w sieci.

O czym musimy pamiętać, czyli słowo podsumowania

Pozyskiwanie bazy linków przychodzących, nie należy do najprostszych czynności, z tego powinniśmy zdawać sobie sprawę i przede wszystkim, nie zniechęcać się po pierwszych, okresowych niepowodzeniach. Niekiedy kilka pierwszych, jednakże wartościowych linków, powinno być dla nas powodem do zadowolenia, albowiem proces ten należy postrzegać, jako uhonorowanie naszej pracy – ktoś uznał nasze treści, za tak wartościowe, aż zdecydował się je opublikować w swoich kanałach.

Uzbrajamy się w cierpliwość i realizujemy te taktyki, w których czujemy się najpewniej. Zaznaczaj swoją obecność pośród autorytetów, nabywaj wiedzę, gdyż jej nigdy za wiele i nawet nie próbuj sięgać po techniki spod etykiety czarnego kapelusza, gdyż to prosta droga do ekspresowego upadku.

W tym krótkim wpisie zaprezentowaliśmy dwa, aktualnie popularne sposoby linkbuildingu, jednak jak wspomnieliśmy na wstępie, jest ich dużo więcej. Jeżeli pragniesz pogłębiać swoją wiedzę z zakresu i dołączyć do grona webmasterów, skontaktuj się z naszą agencją SXO już teraz jeśli chcesz dowiedzieć się więcej. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO dzięki nam! Czekamy na Ciebie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
WYBRANE WPISY BLOGOWE

  Zastanawiasz się
  dlaczego Twoja strona
  NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Firma SXO
  Firma SXO
  OCEŃ TXT

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Darmowa konsultacja

   Zastanawiasz się
   dlaczego Twoja strona
   NIE SPRZEDAJE?
   Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ICEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej w Polityce prywatności.