Jak zaprojektować stronę internetową zgodnie z SEO?

Jak zaprojektować stronę internetową zgodnie z SEO?

Bezpłatna konsultacja

Jeżeli chcesz w prawidłowy sposób informować algorytmy wyszukiwarek, o czym jest Twoja strona internetowa, musisz wykonać jej optymalizację pod kątem SEO. Jeżeli zastosujesz się do tych zasad, wyszukiwarki pokażą najtrafniejsze wyniki, aby spełnić zapytanie użytkownika. W związku z tym musisz dobrze przemyśleć, jakie informacje chcesz przekazać i w jaki sposób.

W tym artykule przedstawimy Ci kilka wskazówek, jak zaprojektować witrynę zgodnie z SEO.

Jak elementy projektu na stronie wpływają na SEO?

Musisz wiedzieć, że projekt witryny ma ścisły związek z technicznymi zasadami SEO. Chodzi tutaj przede wszystkim o szybkość witryny, optymalizację strony z urządzeniami mobilnymi, indeksowanie i wszystkie inne czynniki, które ostatecznie wpływają na wydajność wyszukiwarek i ranking słów kluczowych. Projekt strony internetowej powinien współpracować wraz z technicznym SEO, aby użytkownicy w mogli trafić na Twoją stronę i pozostać na niej dłużej.

Wskazówki, dzięki którym Twoja strona internetowa będzie przyjazna SEO

 1. Postaw na prosty przekaz

Pamiętaj, że pełnoekranowe reklamy, czyli wyskakujące okienka, mogą zaszkodzić Twojej stronie w znalezieniu się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych. Niestety zakłócają one wrażenia użytkownika oraz negatywnie wpływają na szybkość witryny, co jest istotnym czynnikiem rankingowym.

 1. Stwórz mapę witryny

Mapa witryny jest kolejnym ważnym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na SEO. Jeśli Twoja witryna zawiera mnóstwo oryginalnych grafiki, które byłyby pomocne w promowaniu poprzez SEO obrazu, sprawdź, czy masz mapę witryny. Przesłanie jej do Google przyspieszy proces wykrywania, dzięki czemu obrazy będą szybciej pojawiać się w wyszukiwarce.

 1. Stosuj nagłówki w swoich treściach na stronie

Warto stosować nagłówki H1, H2, H3 itp., ponieważ jest to ważne dla SEO. Wyszukiwarki weryfikują nagłówki, aby określić, o czym jest strona i obliczyć trafność słów kluczowych.

Warto również organizować informacje na stronie w różnych rozmiarach tekstu, dzięki czemu ważniejszy tekst, taki jak tytuł, przyciągnie uwagę odbiorcy. Zamiast zmieniać rozmiar tekstu, powinieneś użyć wbudowanych nagłówków HTML witryny, które zawierają wstępnie ustawione opcje projektowe, takie jak kolor, czcionka i rozmiar. Pamiętaj, że posiadanie nagłówków pomoże wyszukiwarce szybko czytać Twoją stronę.

 1. Spraw, aby obraz pojawiał się w wynikach wyszukiwania grafiki

Okazuje się, że wyszukiwarka grafiki zwiększa organiczny ruch na Twojej stronie. SEO obrazów opiera się na tych samych zasadach, co SEO witryny. Polega na słowach kluczowych i zoptymalizowanym tekście, po to, aby kierować reklamy na to, czego szukają aktualnie użytkownicy. Opisy tekstu, tytuł pliku i podpisy obrazu to tylko niektóre z różnych sposobów, w jakie Google zbiera informacje o obrazie. Obraz może pomóc przyciągnąć ruch z powrotem do strony internetowej lub bloga w Twojej witrynie.

 1. Zadbaj o odpowiednie rozmiary obrazów i przyspiesz ładowanie

Grafiki stanowią większą część strony WWW, a tym samym mają duży wpływ na szybkość witryny, co jest ważnym czynnikiem SEO. Dlatego warto zwrócić uwagę na rozmiary plików obrazów przed przesłaniem ich do witryny i postarać się zmniejszyć rozmiar zbyt dużych grafik. Jeżeli będziesz postępował zgodnie ze sprawdzonymi metodami kompresji obrazu, pozwoli Ci to zachować doskonałą jakość obrazu przy jednoczesnej minimalizacji ogólnego rozmiaru.

 1. Zadbaj o czytelność

Polecane fragmenty Google pojawiają się w polu przed bezpłatnymi wynikami wyszukiwania na pierwszej stronie zapytania i mogą pobierać informacje z różnych części Twojej strony internetowej. Okazuje się, że warto stosować wypunktowania, tabele itp. w witrynie, ponieważ struktury te porządkują informacje, dzięki czemu Google może łatwo zweryfikować czy odpowiadają na konkretne pytania użytkowników. Strona musi już znajdować się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, ale optymalizacja polecanego fragmentu może tylko zwiększyć Twoje szanse na jej znalezienie!

 1. Dodaj spis treści

Jeżeli na swojej stronie internetowej posiadasz bardzo długie posty, to dodanie spisu treści z linkami do przejścia do każdej sekcji będzie pomocne dla użytkowników w nawigacji, a także wpłynie na SEO Twojej strony. Zastosowanie tego działania pomaga wyszukiwarkom, takim jak Google, lepiej zrozumieć zawartość strony internetowej.

Upewnij się, że elementy Twojej strony działają z myślą o SEO, ponieważ poprawia to widoczność witryny w wynikach wyszukiwania i generuje konwersję. Dzięki świetnemu projektowi możesz sprawić, że klienci z chęcią pozostaną na stronie.

Podsumowanie

Jak mogłeś zauważyć, projektowanie strony internetowej zgodnie z zasadami SEO nie jest wcale takie trudne. Wystarczy od samego początku prawidłowo ją zoptymalizować, aby później nie mieć problemów. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki przydadzą Ci się do stworzenia wymarzonej witryny. Jeżeli nadal nie wiesz, jak się do tego zabrać, to może warto poprosić o pomoc doświadczonych ekspertów SEO? Oni z pewnością powiedzą Ci, od czego należy zacząć!

W przypadku pytań zapraszamy do skorzystania z formularzy naszej agencji SXO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
WYBRANE WPISY BLOGOWE

  Zastanawiasz się
  dlaczego Twoja strona
  NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Firma SXO
  Firma SXO
  OCEŃ TXT

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Darmowa konsultacja

   Zastanawiasz się
   dlaczego Twoja strona
   NIE SPRZEDAJE?
   Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ICEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej w Polityce prywatności.