Jak reklamować się na Facebooku?

Jak reklamować się na Facebooku?

Bezpłatna konsultacja

Social media marketing to coraz dynamiczniej rozwijający się sposób promowania marki w sieci. Jako że media społecznościowe skupiają już ponad 27 milionów Polaków, najpopularniejsze serwisy są znacznie chętniej wykorzystywane w celach reklamowych, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Nie ulega wątpliwości, że jednym z najpopularniejszych portali jest Facebook. Jak wygląda kampania na FB i dlaczego warto zdecydować się na tę inwestycję? Sprawdźmy!

Na czym polega marketing na Facebooku?

Na wstępie warto wspomnieć, że Facebook jest jednym z najczęściej użytkowanych serwisów społecznościowych na świecie. Gdyby uznać go za państwo, byłby trzecim co do wielkości krajem na świecie. Nic więc dziwnego, że potencjał tego portalu coraz chętniej wykorzystywany jest przez współczesnych przedsiębiorców z różnorodnych branż.

Reklamowanie na Facebooku to nowoczesna metoda promowania marki i rozszerzania grona jej klientów. Podczas gdy tradycyjne środki, takie jak reklamy w prasie czy bloki w telewizji, nie przynoszą już satysfakcjonujących efektów, przy czym są bardzo drogie, działalność w social mediach gwarantuje szereg istotnych dla rozwoju każdej firmy korzyści.

Kampania na Facebooku polega na udostępnianiu angażujących treści, które pośrednio lub bezpośrednio zachęcają użytkowników do określonych działań, takich jak zakup produktu, skorzystanie z usługi czy odwiedzenie strony internetowej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakie oferuje Internet, promocje w mediach społecznościowych wyróżniają się niemałą skutecznością i satysfakcjonującą rentownością, w wyniku czego stanowią ważny element strategii marketingowej niemal każdego współczesnego przedsiębiorstwa. Aby jednak przyniosły oczekiwane efekty, konieczne jest zastosowanie się do kilku ważnych zasad oraz wybór sprawdzonych narzędzi. Jak reklamować się na Facebooku? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Skuteczne reklamowanie na Facebooku – na co zwrócić uwagę?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak reklamować produkt na Facebooku? Pierwszym krokiem, jaki podjąć powinien każdy przedsiębiorca rozpoczynający działanie na tym serwisie, jest opracowanie skutecznego planu działania.

Warto przeprowadzić dokładne badania, odpowiadając przy tym na najważniejsze pytania dotyczące grupy docelowej:

 • Kim są docelowi odbiorcy?
 • Czego oczekują od marki?
 • Dlaczego korzystają z Facebooka?
 • Jakie mają zainteresowania?
 • Co można zaliczyć do ich najważniejszych potrzeb?
 • Jakie mają tendencje zakupowe?

Dzięki szczegółowym informacjom na temat potencjalnych klientów stworzenie skutecznej reklamy na Facebooku nie powinno stanowić żadnego problemu, nawet dla początkujących w świecie social media marketingu.

Kolejnym krokiem, dzięki któremu kampania na FB przyniesie satysfakcjonujące wyniki, jest stworzenie angażujących treści. Oto kilka przykładów skutecznych postów, zwracających uwagę użytkowników i efektywnie zachęcających ich do określonych działań.

Obrazy

Posty w formie obrazów są jednymi z najczęściej wykorzystywanych formatów publikacji na Facebooku. Decydując się na ten sposób reklamy, trzeba jednak pamiętać o kilku kluczowych zasadach, dzięki którym docelowi odbiorcy nie przejdą obok oferty obojętnie.

Najważniejszą z nich jest dbałość o jakość pliku. Zdjęcia o niskiej rozdzielczości, rozciągnięte lub mało oryginalne nie spotkają się z zainteresowaniem potencjalnych klientów, przez co szanse na faktyczną sprzedaż znacznie spadną. Warto więc postawić na czytelne grafiki przedstawiające dany produkt lub markę w ciekawym ujęciu.

Filmy

Kolejnym, skutecznym rozwiązaniem jest reklama sklepu na Facebooku w formie krótkiego filmu. Tego typu oferty przyciągają uwagę odbiorców w sekcji “Aktualności” oraz angażują użytkowników znacznie dłużej niż standardowe reklamy w formie zdjęć. Podobnie jak w przypadku grafik trzeba jednak pamiętać o wysokiej jakości pliku oraz interesującym przesłaniu. Przepełniony treściami serwis nie jest bowiem zbyt przyjaznym miejscem, jeśli chodzi o promowanie firm dopiero rozpoczynających swoją działalność. Stale rosnąca konkurencyjność tego środowiska sprawia, że tylko najciekawsze pomysły okażą się rzeczywiście dochodowe.

Karuzela

Przedsiębiorcy decydujący się na wykupienie reklamy na Facebooku często stawiają na karuzele. Skuteczność tych reklam wynika z możliwości zaprezentowania nawet dziesięciu zdjęć różnych produktów, przy czym każde z nich może zostać oznaczone odrębnym linkiem. Dzięki temu użytkownik widzi rozszerzoną ofertę marki, a szanse na to, że któraś z propozycji zachęci go do odwiedzenia sklepu internetowego, są znacznie wyższe.

Materiał błyskawiczny

Kampania na Facebooku wykorzystująca tę metodę polega na prezentowaniu odbiorcy pełnoekranowej oferty, kiedy kliknie on reklamę na urządzeniu mobilnym. Przekaz takiej reklamy z pewnością zostanie zauważony, a użytkownik na dłużej zapamięta markę i jej produkty. Stosując tę metodę, trzeba jednak pamiętać, że tego typu formaty nie cieszą się dużą aprobatą internautów. Nie warto więc nadużywać materiałów błyskawicznych, gdyż skutkować może to efektami przeciwnymi do zamierzonych.

Reklama sklepu na Facebooku – dlaczego warto w nią zainwestować?

Reklamowanie na Facebooku może okazać się dość wymagającym procesem. Umiejętnie opracowana kampania zapewnia jednak szereg istotnych dla rozwoju każdej współczesnej marki korzyści. Warto więc przeprowadzić dokładne badania i wykorzystać sprawdzone metody marketingowe, gdyż może być to kluczem do sukcesu niejednego przedsiębiorstwa. Oto kilka głównych profitów, jakie niesie za sobą wykupienie reklamy na Facebooku:

 • możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, wśród których z pewnością znajdą się osoby zainteresowane ofertą danej marki;
 • stosunkowo niskie koszty wdrożenia strategii marketingowej, w porównaniu z innymi formami reklamy;
 • możliwość stworzenia spersonalizowanych reklam oraz dokładnego ukierunkowania przekazu, dzięki czemu kampania jest nie tylko skuteczna, ale też pochłania znacznie mniej środków finansowych;
 • dostęp do remarketingu, który wyróżnia się niemałą efektywnością, a wgląd w statystyki typowych odbiorców gwarantuje opracowanie reklam skutecznie angażujących potencjalnych klientów;
 • wgląd w szczegółowe dane na temat efektywności prowadzonych działań, dzięki czemu możliwe jest szybkie wykrycie ewentualnych błędów i natychmiastowa ich likwidacja.

Podsumowanie

Kampania na Facebooku to świetny sposób na rozszerzanie świadomości marki i pozyskiwanie nowych klientów. Jako że popularność tego serwisu rośnie z dnia na dzień, wykorzystanie go w celach marketingowych może okazać się kluczem do sukcesu niejednego przedsiębiorstwa. Warto więc zastosować się do powyższych wskazówek i opracować skuteczny plan działania, gdyż efekty tego przedsięwzięcia nierzadko wykraczają ponad wyobrażenia wielu właścicieli firm.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
WYBRANE WPISY BLOGOWE

  Zastanawiasz się
  dlaczego Twoja strona
  NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Firma SXO
  Firma SXO
  OCEŃ TXT

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Darmowa konsultacja

   Zastanawiasz się
   dlaczego Twoja strona
   NIE SPRZEDAJE?
   Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ICEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej w Polityce prywatności.