Dlaczego warto skorzystać z wyceny SEO?

Bezpłatna konsultacja

Aby odnieść sukces w internecie, oprócz dostarczania najlepszych produktów i usług, firmy muszą inwestować w optymalizację treści pod kątem wyszukiwarek, która stała się nieodłącznym elementem każdej strategii marketingowej online. Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie tego procesu jest uzyskanie wyceny SEO.

Czym jest wycena SEO?

Wycena SEO to propozycja przedstawiona przez agencję SEO, która uwzględnia istniejące problemy na stronie internetowej, ich rozwiązania oraz zakres prac, jakie należy podjąć w celu ich likwidacji.

Chociaż koszt zatrudnienia specjalistów SEO może zaskoczyć niektórych właścicieli stron internetowych, długotrwałe efekty optymalizacji pod kątem wyszukiwarek powinny być wystarczającym powodem, dla którego warto zastanowić się nad podjęciem współpracy z zespołem doświadczonych ekspertów. Prowadząc firmę, powinieneś dokładnie i regularnie monitorować wszelkie działania podejmowane w zakresie optymalizacji witryny, dlatego warto skorzystać z tej usługi.

Co wchodzi w zakres wyceny SEO

Podstawowym celem każdej agencji SEO jest zapewnienie witrynie wysokiej pozycji na liście wyników wyszukiwania i przyciągnięcia wielu zainteresowanych klientów. W ramach współpracy specjaliści oferują zatem szeroki zakres usług pozycjonerskich, dzięki którym marka zyska popularność w sieci i zwiększy swoje przychody.

Oto podstawowe aspekty, które z reguły oferowane są przez ekspertów SEO:

 • sugestie dotyczące wyboru nazwy domeny,
 • optymalizacja tytułów, słów kluczowych i ogólnej treści,
 • dbałość o jakość treści i jej oryginalność,
 • budowanie sieci linków wychodzących, zwrotnych i wewnętrznych,
 • optymalizacja czasu ładowania strony na różnych urządzeniach,
 • budowanie popularności maki poprzez tworzenie kont w różnych serwisach społecznościowych,
 • optymalizacja metatagów,
 • dbałość o strukturę linków i usuwanie uszkodzonych łączy.

Przyjrzyjmy się zatem standardowej wycenie SEO. Oto elementy, które wchodzą w jej skład:

Dokładna ocena stanu strony internetowej

Proces ten obejmuje dokładną analizę treści, używanych słów kluczowych, aktualnego rankingu w wyszukiwarce i jakości danych analitycznych.

Optymalizacja indeksowania strony internetowej

Google szczegółowo analizuje każdą witrynę. Aby jednak usprawnić ten proces i zwiększyć szansę na lepsze pozycjonowanie, należy wdrożyć kilka skutecznych technik optymalizacyjnych. Oznacza to, że zawartość strony powinna składać się z wartościowych informacji, które wyszukiwarka uzna za warte zaindeksowania.

Indeksowanie to proces, w którym boty przemierzają witrynę w poszukiwaniu nowych i zaktualizowanych treści, zgłaszając jednocześnie ten fakt algorytmom wyszukiwarki. Działanie to polega na przetwarzaniu zabranych informacji, które następnie są umieszczane w indeksie, jeśli proces wykazał, że witryna posiada wartościowe treści.

Optymalizacja strategii słów kluczowych

Mowa tu o identyfikacji istniejących słów kluczowych i analizie tego, jak pasują one do zawartości i głównego tematu witryny.

Badanie konkurencji

Wykorzystanie działań konkurencyjnych marek umożliwia opracowanie skutecznej strategii optymalizacyjnej opartej na faktycznych, sprawdzonych danych. Dzięki temu łatwiej bowiem dostrzec techniki przynoszące zamierzone efekty oraz zrezygnować z tych, które okazują się zupełnie nieskuteczne.

Analiza linków

Wykorzystanie linków zwrotnych to kolejny istotny element wyceny SEO, który ma znaczny wpływ na pozycjonowanie witryny w SERP. Budowanie linków powinno być elementem każdej strategii optymalizacyjnej, gdyż przekłada się na wiarygodność marki i jej popularność w sieci.

Zadbanie o linki przychodzące jest skutecznym sposobem na zwiększenie ruchu w witrynie i osiągnięcie wyższych przychodów.

Przegląd treści

Proces ten opiera się na analizie treści każdej strony, w celu zidentyfikowania jej powiązań z innymi witrynami. W ten sposób eksperci są w stanie określić, czy zawartość strony charakteryzuje się wysoką jakością i jak może wpłynąć na ruch organiczny.

Uwzględnienie mediów społecznościowych

Media społecznościowe stały się w obecnych czasach nieodłącznym elementem każdej strategii marketingowej. Okazuje się bowiem, że najskuteczniej budują świadomość marki i generują zaangażowanie użytkowników. Dobra wycena SEO powinna zatem zawierać ocenę serwisów społecznościowe jako jeden z elementów, który należy uwzględnić w kampanii SEO.

Raportowanie

Agencja SEO powinna dostarczyć pełną analizę wszelkich działań podjętych podczas optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Klient otrzymać musi również przyszłe plany i prognozowane wyniki, a raporty prezentowane powinny być jak najczęściej – nie rzadziej niż raz w miesiącu.

Optymalizacja pod kątem mobilnym

Google docenia responsywne i zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych witryny, które z racji tego zwykle pojawiają się na samym szczycie SERP. Jest to wystarczający powód, dla którego warto uwzględnić ten aspekt w swojej strategii marketingowej.

Trzeba też zaznaczyć, że popularność przeglądania stron internetowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych gwałtownie wzrasta. Większość użytkowników woli bowiem korzystać z internetu za pomocą smartfonów lub tabletów. Jeśli zatem chcesz zyskać popularność w sieci, Twoja strategia SEO powinna obejmować dostosowanie projektu witryny do różnych urządzeń.

Podsumowanie

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to podstawa każdej współczesnej strategii marketingowej online. Okazuje się jednak, że proces ten jest niezwykle czasochłonny i wymaga niemałego zaangażowania, wskutek czego wielu właścicieli witryn rezygnuje z wdrożenia go do swojego planu. Warto jednak zdecydować się na współpracę z doświadczonym zespołem SEO, który przedstawi wycenę optymalizacji obejmującą dokładną analizę zawartości, plan działania i prognozę przyszłych wyników. Pomoc ekspertów okazać się może kluczem do sukcesu każdego biznesu, dlatego warto rozważyć skorzystanie z takiej usługi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
WYBRANE WPISY BLOGOWE

  Zastanawiasz się
  dlaczego Twoja strona
  NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Firma SXO
  Firma SXO
  OCEŃ TXT
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 12

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Darmowa konsultacja

   Zastanawiasz się
   dlaczego Twoja strona
   NIE SPRZEDAJE?
   Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ICEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej w Polityce prywatności.