Czy znaczniki tytułu strony wpływają na SEO?

Czy znaczniki tytułu strony wpływają na SEO?

Bezpłatna konsultacja


Z pewnością zauważyłeś, że w ciągu ostatnich kilku lat optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek rozwinęła się znacząco. Każdy przedsiębiorca chce znaleźć się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania, dlatego trzeba stale zwracać uwagę na aktualizacje algorytmów Google.

My jako firma zajmująca się optymalizacją witryn pod kątem SEO, stale jesteśmy na bieżąco ze zmianami w wyszukiwarkach, ale chcemy także, aby nasi klienci byli zadowoleni. Dlatego musisz wiedzieć, że sformatowanie i opublikowanie dobrze zoptymalizowanej strony internetowej znacznie ułatwia generowanie i zwiększenie docelowego ruchu w witrynie, więc wykonanie prostych i skutecznych kroków w celu optymalizacji na stronie zapewni jej wysoką pozycję w rankingu wyszukiwarek. W przyszłości natomiast może pomóc uniknąć podstawowych problemów technicznych.

W tym artykule chcemy skupić się na znacznikach tytułów strony i jaki mają one wpływ na SEO Twojej witryny.

Znacznik tytułu strony

Jest to najważniejszy element witryny pod względem SEO, w kodzie HTML jest oznaczany jako <title>, stosowany w celu nadania tytułu stronie internetowej, jest on wyświetlany, jako klikalny nagłówek w wynikach wyszukiwania. Roboty indeksujące wyszukiwarki często naciskają na użycie konkretnego słowa kluczowego lub frazy kluczowej, tj. frazy, na którą chcesz, aby Twoja strona internetowa była pozycjonowana. Tytułem Twojej witryny może być wszystko, jednak pamiętaj o tym, aby przekazywało to pewną wartość witryny.

Dlatego pamiętaj, że ważne jest, aby znacznik tytułu strony był odpowiednio zoptymalizowany. W tym celu należy wykonać następujące czynności:

 1. Pozycjonowanie słów kluczowych w tytule strony

Pamiętaj, że należy umieścić główne słowo kluczowe w znaczniku tytułu strony internetowej, ponieważ umożliwi to robotom wyszukiwarek zidentyfikowanie witryny, jako ściśle powiązanej z danym słowem kluczowym. Takie strony WWW mają większą tendencję do pojawiania się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania, dlatego pamiętaj, żeby w tytule strony zawrzeć słowo kluczowe zaraz na początku, ponieważ im dalej, tym będziesz mniej zauważalny przez algorytm Google. Pamiętaj również o zachowaniu odpowiedniej równowagi. Twój tytuł nadal musi mieć sens, nie może być on przypadkową zbitką słów. Użytkownicy Internetu chcą wiedzieć, na co klikają.

Z pewnością wiesz, że nie ma sensu, aby Twoja strona internetowa była wysoko w rankingu wyszukiwania Google tylko po to, aby potencjalni odwiedzający nie wiedzieli, o czym właściwie jest strona i nie chcieli jej odwiedzić.

 1. Optymalna długość znacznika tytułu strony

Musisz pamiętać, że odpowiedni znacznik tytułu strony internetowej powinien mieć od 50 do 60 znaków, a jego maksymalna szerokość wynosi 512 pikseli. Można powiedzieć, że jest to około 5-6 słów. Pamiętaj, że to są wartości przybliżone, a każda litera zajmuje różną ilość miejsca. Staraj się unikać pisania Caps Lockiem, przez to Twoje litery będą zajmowały jeszcze więcej miejsca w tytule.

Uważa się, że najlepszą praktyką jest utrzymywanie znaczników tytułu strony poniżej 55 znaków, w celu uniknięcia obcięcia tytułu.

Musisz wiedzieć, że nie ma powszechnie akceptowanej minimalnej długości tagów tytułu strony, jeśli chodzi o SEO, chociaż zwięzłość jest często uważana za korzystniejszą dla SEO. My polecamy użycie co najmniej 30 znaków lub 200 pikseli, aby wystarczająco wykorzystać miejsce na tytuł w wynikach wyszukiwania Google.

Sam musisz zdecydować ile umieścić słów w znaczniku tytułu strony internetowej, aby wyglądał on zachęcająco dla potencjalnych użytkowników odwiedzających witrynę. Zalecamy jasny i zwięzły opis bez zbytniego upychania wyrazów.

Jest wiele narzędzi, które przed publikacją pokażą Ci, jak będzie wyglądał Twój tytuł w wynikach wyszukiwania. Jeśli spodoba Ci się to, co zobaczysz, to będziesz mógł bezpiecznie nacisnąć „publikuj”.

Musisz również zwrócić uwagę na to, że w niektórych przypadkach wyszukiwarki zastępują preferowany tag tytułu strony alternatywnym tekstem wygenerowanym z kopii strony, jeśli ich roboty indeksujące uznają go za bardziej odpowiedni do tego, o czym jest strona. Miej to na uwadze i dokładnie opisuj, o czym jest Twoja strona w znaczniku tytułu strony, maksymalizując znaczenie zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci zrozumieć ideę znacznika <title> na Twojej stronie internetowej w kodzie HTML. Pamiętaj, że tytuł nie może być nudny, ponieważ chcesz zainteresować swojego potencjalnego czytelnika, aby odwiedził witrynę.

Najważniejsze okazują się w tym momencie słowa kluczowe, które musisz zawsze umieszczać w znacznikach tytułu strony internetowej. Dzięki title masz możliwość pokazania swoim potencjalnym odbiorcom, co chcesz im zaoferować, po kliknięciu w konkretne wyszukiwanie.

W przypadku pytań zapraszamy do skorzystania z formularzy naszej agencji SXO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
WYBRANE WPISY BLOGOWE

  Zastanawiasz się
  dlaczego Twoja strona
  NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Firma SXO
  Firma SXO
  OCEŃ TXT

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Darmowa konsultacja

   Zastanawiasz się
   dlaczego Twoja strona
   NIE SPRZEDAJE?
   Umów się na bezpłatną konsultację SEO i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ICEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej w Polityce prywatności.